/ilanimg/-857309639975931535-178000435.jpg

Omuz Egzersizleri (Resimli)

omuz egzersizleri 1

Sağlam elinizle aşağıdan iterek, ağrılı kolunuzu önden yukarı kaldırın. En son noktada 5'e kadar sayın ve indirin.

 

omuz egzersizleri 2

Ağrılı kolunuzu dirsekten 90 derece bükerek gövdenize yaslayın. Sağlam elinizle sopa yere paralel bir şekilde dışa doğru itin. En son noktada 5'e kadar sayın ve gevşeyin.

 

 

omuz egzersizleri 3

Sağlam elinizle aşağıdan iterek, ağrılı kolunuzu yandan yukarı kaldırın. En son noktada 5'e kadar sayın ve indirin.

 

omuz egzersizleri 4

Sağlam elinizle ağrılı kolunuzu geriye doğru itin. En son noktada 5'e kadar sayın ve gevşeyin.

 

omuz egzersizleri 5

Sağlam elinizle masa kenarından tutunun ve hafifçe öne doğru eğilin. Ağrılı kolunuza ütü gibi bir ağırlık alarak, sağdan sola, soldan sağa doğru sallayın.

 

omuz egzersizleri 6

Sağlam elinizle masa kenarından tutunun ve hafifçe öne doğru eğilin. Ağrılı kolunuza ütü gibi bir ağırlık alarak, önden arkaya, arkadan öne doğru sallayın.

 

omuz egzersizleri 7

Sağlam elinizle masa kenarından tutunun ve hafifçe öne doğru eğilin. Ağrılı kolunuza ütü gibi bir ağırlık alarak, önce saat yönünde, daha sonra saat yönünün tersine doğru daireler çevirin.

 

 

omuz egzersizleri 8

Duvara yan durun. Kolunuz gövdenize bitişik, dirseğiniz dik açıda kolunuzu yana doğru itin. 5'e kadar sayın ve gevşeyin.

 

omuz egzersizleri 9

Duvara doğru dönün. Kolunuz gövdenize bitişik, dirseğiniz dik açıda yumruğunuzla duvarı itin. 5'e kadar sayın ve gevşeyin.

 

omuz egzersizleri 10

Sırtınızı duvara yaslayın. Kolunuz gövdenize bitişik, dirseğiniz dik açıda kolunuzu geriye doğru itin. 5'e kadar sayın ve gevşeyin.

 

omuz egzersizleri 11

Kolunuz gövdenize bitişik, dirseğiniz dik açıda ağrılı kolunuzu bilekten tutun. Hasta kolunuzu, bilekten dışarı açmaya çalışın ve sağlam elinizle engel olun. 5'e kadar sayın ve gevşeyin. Daha sonra egzersizi bileğinizi içeri çekmeye çalışarak tekrarlayın.

 

omuz egzersizleri 12

Ağrılı taraftaki kolunuzu dirsekten bükerek ve elinizi sağlam taraftaki omzunuzu tutacak şekilde gözdenizin önüne çaprazlayın. Sağlam taraftaki elinizle karşı taraftaki dirseğinizi yukarı iterek omuz arkasındaki gerilmeyi hissedin.